Blíží se konec zkušebního provozu WiFi ve vozech DPMB

Od 1. 2. 2019 se cestující mohou ve vozech připojit k WiFi DPMBfree. Jedná se o testovací provoz, umožní čerpání 4 MB na jedno připojení v maximální době 20 minut. Rychlost připojení bude 256 kbps. Vítejte zpět v roce 2000!
A teď trochu vážně, dopravní podnik avizuje, že poskytování informací o aktuální situaci a plánovaných změnách v dopravě patří mezi hlavní priority Dopravního podniku města Brna. Mobilní aplikace DPMBinfo tohle umí, zjistíte časy odjezdu/příjezdu, zpoždění,… Pokud jde tedy podniku o tohle, proč neomezí WiFi jen na využívání dat z této služby? Splní tím účel a nebude je to stát balík. Ano, nemají neomezená data (jeden vůz může spotřebovat maximálně 30 GB dat). Podnik předpokládá, že zaplatí 2,3 milionu korun ročně.
Moje postřehy z používání:

  • mnohdy je připojení kvalitnější když nejste ve voze, ale 10 metrů daleko (umístění vysílačů?)
  • pokud jste v zadní části vozu spíš se nepřipojíte (asi vzdálenost od vysílače)
  • jste na zastávce a připojujete se? Nejspíš se připojíte k vozu, který jede opačným směrem (jste-li vzadu)
  • v trolejbusu se spíš nepřipojíte, povedlo se mi to jen jednou! (možná neměli WiFi nainstalovanou).
  • na objemově nenáročné služby je to akceptovatelné (twitter to není)
    No a všechno tohle se vám v Praze nestane. WiFi jsou vybaveny novější vozy 15T, s připojením jsem tam nikdy neměl žádný problém.

Other Related Posts:

WiFi 6

IEEE 802.11 ax

Když jsem řešil konektivitu v bytě nechtěl jsem VDSL, těch 30 Mbit a ještě skrz modem to je ostuda. Bezdrát nakonec nedopadl, skončil jsem u 5G modemu. Ta krabička, kterou si O2 nechalo udělat na míru toho moc nenabízí. Spíš nic, než moc. Potřebujete víc WiFi síťí? Změnit DNS,......

20th Nov 2022

WiFi free

Strasti se sítí

Když čekáte v nemocnici chcete si zkrátit čas, chápu. Proto některé nemocnice zavedly WiFi. Pokud nemocnice WiFi nemá, máte přece data, ne? Ano, ta drahá data… A protože, já jsem v nemocnici na někoho čekal chtěl jsem pracovat a šetřit data. Věděl jsem, že nemocnice má veře...

21st Nov 2018