Všichni teď blázní a zakazují ho... proč?

Špatná pověst

Jako všechny aplikace (Webex, Skype,...) i Zoom obsahuje chyby, které se teď snaží co nejrychleji opravit, viz. plán uveřejněný na jejich blogu.

Sdílení dat s FB

Tento problém již byl vyřešen a týkal se jen uživatelů s iOS (Apple iPhone/iPad). Sdílení dat je teď velké téma, nicméně to není první ani poslední aplikace, která byla nachytána, že něco takového dělá, viz. Facebook Off

Zoombombing

Tento problém je daný nastavením, pokud je videokonference nedostatečně zabezpečená (bez hesla, bez kontroly přístupu) může se to stát. Podle mého názoru to není primárně problém aplikace Zoom, ale uživatelů, kteří si ho neumí správně nastavit a spoléhají, že to ve výchozím nastavení je zabezpečené (což se ukazuje jako chybný předpoklad - platí to obecně).

Šifrování

Zoom jako ostatní platformy používají šifrování. Problém je v tom, že Zoom end-to-end šifrování marketingově propagoval a nebyla to pravda.
Jako ostatní (např. Skype, anebo Webex) používájí TLS (stejný protokol, který se stará o zabezpečení transportní vrstvy protokolu HTTPs.
Použití end-to-end šifrování zpravidla limituje použití služby (Google Hangouts/Duo nepodporují více než 12 účastníků, Webex neumožní použít webovou aplikaci, nahrávání,...).
Podle mého názoru se není čeho bát, pokud člověk používá aktuální verzi aplikace a dbá doporučených nastavení.

Other Related Posts:

Černé krabičky

By nás měly chránit…

V záhlaví návrhu zákona se píše,

Účelem předloženého návrhu zákona je založit Vojenskému zpravodajství novou působnost spočívající v zabezpečování kybernetické obrany České republiky. Za tím účelem se mu v novele zákona o Vojenském zpravodajství umožní používání technických ...

11th Feb 2019

Výuka online

Karanténa rozšířila online výuku mezi širší publikum

Výuka online mi není neznámá, čas od času se nějakého kurzu účastním. Nicméně v době krize nebyla jiná alternativa než výuka online. Ať už jde o školní výuku anebo následné vzdělávání. Měl jsme možnost poznat ji z obou stran - lektorské i účastn...

15th May 2020