Další kurz pro Czechitas

Po několika letech výuky kurzu (online) bezpečnosti v Czechitas jsme se loni rozhodli udělat kurz navazující. Respektive rozšiřující základní povědomí o bezpečnosti. Shodou okolností se k Czechitas připojilo několik mých bývalých kolegů a kamarádů, kteří se bezpečnosti věnují. Dát tak dohromady další kurz nebylo nic těžkého.

Na základě podnětů z prvního kurzu jsme se chtěli věnovat zabezpečení koncové stanice. Motivovat účastnice,

  • Proč je dobré používat antivir
  • Proč je dobré mít zapnutý firewall
  • Jaké jsou benefity používání neprivilegovného účtu
  • Jak si zálohovat data
  • Proč je vhodné používat šifrování (nejen disku)

Zároveň jsme z přihlášek viděli zájem o kybernetickou bezpečnost jako obor, proto jsme přidali stručný popis pozic a možné náplně práce. Protože člověk může uplatit víc měkkých dovedností, stejně tak víc technických. Záleží čemu se chce věnovat.

Trochu jsme se báli, že budeme krátcí, ale nakonec jsme skončili téměř na minutu přesně. Jako vždy padla strašná spousta otázek, na různá témat. Měli jsme z toho kurzu vcelku dobrý pocit. Uvidíme při dalším opakování jak si sednou naše praktické ukázky a jestli některé části rozšíříme.

Other Related Posts:

Černé krabičky

By nás měly chránit…

V záhlaví návrhu zákona se píše,

Účelem předloženého návrhu zákona je založit Vojenskému zpravodajství novou působnost spočívající v zabezpečování kybernetické obrany České republiky. Za tím účelem se mu v novele zákona o Vojenském zpravodajství umožní používání technických ...

11th Feb 2019

Zoom

Všichni teď blázní a zakazují ho... proč?

Špatná pověst

Jako všechny aplikace (Webex, Skype,...) i Zoom obsahuje chyby, které se teď snaží co nejrychleji opravit, viz. plán uveřejněný na jejich blogu.

Sdílení dat s FB

Tento problém již byl vyřešen a týkal se jen uživatelů s iOS (Apple iPhone...

30th Apr 2020