Jeden konektor, mnoho starostí

To, na co jsem narazil se týká MacBook Pro 2018, 15" a redukce USB-C Digital AV Multiport Adapter (MJ1K2AM)

Přes redukci jsem notebook napájel (USB-C) a zároveň jsem měl v USB-A externí disk (WD Elements 1TB). Takový propad výkonu při práci s fotkami jsem nezažil, spojoval jsem panoramata v Adobe Lightroom. Nemám exaktní čísla, nicméně se jednalo o desítky minut na jedno panorama (asi 10 fotek v rozlišení 16Mpix). Což mi vrtalo hlavou, protože jsme byl zvyklý na trochu jinou rychlost. Všechno jsem uložil, zálohoval katalog a přepojil napájení do USB-C portu přímo na notebooku.

Rozdíl ve výkonu byl znatelný, místo desítek minut mi spojení fotek trvalo řádově minuty. Vysvětlení? Odkážu Vás na článek o USB-C, který vyšel letos na cnews. Pořád tomu úplně nerozumím.
Závěr je jasný, přes redukci nikdy nepřipojovat napájení, co budou dělat majitelé 13" MacBook netuším. Dva porty jsou zoufale málo.

P.S. Nové RPi4 je napájeno právě přes USB-C, čekali by jste, že půjde použít adaptér třeba z MacBook Pro? Chyba lávky, na vině je jeden resistor. Vývojáři RPi už tuto chybu zapracovali a novější revize už bude možno napájet „chytrými” adaptéry.

Other Related Posts:

Černé krabičky

By nás měly chránit…

V záhlaví návrhu zákona se píše,

Účelem předloženého návrhu zákona je založit Vojenskému zpravodajství novou působnost spočívající v zabezpečování kybernetické obrany České republiky. Za tím účelem se mu v novele zákona o Vojenském zpravodajství umožní používání technických ...

11th Feb 2019

AirPods 2

Jaká jsou bezdrátové sluchátka

Dostaly se mi do rukou (uší) bezdrátové sluchátka druhé generace od Apple, AirPods. Sice nemají certifikaci IP4X a všechny ty další vychytávky nicméně mi v uchu sedí líp než verze Pro.

Velmi příjemně mě překvapil dosah, můžu chodit po celém bytě a bez výpadku...

17th Sep 2020