Jaká je nová verze?

Předesílám, že jsem si verzi 1.x neinstaloval, proč? Byl jsem věčně na home-office, když už jsem opustil domov tak okolo nikdo nebyl. Navíc verze pro iOS podle ohlasu nebyla uplně ideálně napsaná. Takže jsem netrpělivě vyhlížel verzi, která bude využívat Exposure Notifications představené v iOS 13.5, více informací najdete zde. Trvalo to víc jak dva týdny (od ohlášení), než se nová verze objevila v App Store.

Mezitím se mi nějak povedlo aktivovat si sběr dat nativně v iOS (13.7, vyžaduje krom BT i povolení Location Services) nicméně bych jej nemohl sdílet (zajišťuje to eRouška 2.x).

V první možné chvíli jsem si eRoušku nainstaloval. Za těch několik dní musím říct, že konzumuje jednotky procet baterie denně. Doma ji mám vypnutou, zapínám ji jen když jsem venku, kde jsou lidi (MHD, vlak, nemocnice, obchody,...).

Co říct k její bezpečnosti? Vzhledem k tomu, že se (náhodné) identifikátory generují několikrát denně a s centrálním místem se generuje jen a pouze onen identifikátor je takřka nemožné zpětně zjistit vaši identitu. Pokud vás eRouška upozorní na nakažení velmi těžko tak zjistíte kdo to byl, museli by jste si pamatovat kde jste byli, s kým,…

Používejte eRoušku, chráníte tím ostatní.

Other Related Posts:

Registrace na očkování

Registrace na očkování

Byla dobrodružstvím

Registrace seniora

Ač se snažím nebýt zbytečně negativním, bylo mi jasné, že budou problémy. Naposledy tak dopadl informační systém starající se o prodej dálničních známek. Proto jsem ještě před osudnou osmou hodinou v pátek ráno zavolal babičce abych si zjistil všechny potře...

16th Jan 2021

Hladina protilátek

IgG po očkování

Byl jsem začátkem měsíce darovat krev, FNUSA nabízí dárcům zjištění hladiny protilátek IgG zdarma. Proč tento benefit nevyužít. Kývnul jsem na to a byl zvědavý. Měl jsem totiž slušnou reakci tak mě zajímalo jestli to bude mít nějakou imunitní odezvu.

Mělo. Sestřička mi sdělila, ž...

9th Aug 2021