Návstěva astrounauta NASA ve Valašském Meziříčí

Navštívil 5.8.2011 Valašské Meziříčí v rámci své návštěvy České republiky. S drobným zpožděním, zaviněným cestou ze Zlína se za potlesku početného publika představil i u nás. Program je poutavý, fotografie jsou nádherné. Část z nich se určitě dá najít na webu NASA, ale nikdy k nim nedostanete takový výklad jako od někoho kdo byl na oběžné dráze. Následovalo video, které lze také z části najít na webu. Je neméně poutavé a zajímavé. Hlavně části kde astronauti vymýšlí všelijaké blbinky, které jim stav beztíže dovoluje. V části s otázkami z publika jsem se nedozvěděl nic, co by nebylo všeobecně známo (ptaly se především děti). Následovala autogramiáda s neslavným koncem. Před jejím začátkem, jsme byli upozorněni, že mohou jen Ti, kteří mají něco připraveného a nemáme se tlačit. Po té co se A. F. přesunul se začal dav tlačit ke dveřím, načež bylo oznámeno že děti mají přednost… sem tam se dovnitř dostal i někdo starší, ale to jen velmi sporadicky… A tak jsem skončil první, který podpis nedostal. To co se mi honilo hlavou, když organizátor vyhlásil, že se omlouvají ale už se podepisovat nebude, je nepublikovatelné. Na druhou stranu víc lituju kolegy vedle, ten jel do VM 80 km, aby získal podpis a nemá nic.

Other Related Posts:

Pilotem na zkoušku

Pilotem na zkoušku

Jak jsem pilotoval Cessnu

Dostal jsem možnost pilotovat Cessnu. Byl to relativně krátký let, 20 minut, nad Brnem - přehradou - hradem Veveří - centrum Brna a zpět na letiště.
Byl jsme docela nervózní, přece jen je to malé letadlo. Není to Boeing nebo Airbus. Právě proto mě překvapilo, jak kl...

28th Apr 2019