Dokument Víta Klusáka o internetových predátorech

Před nějakou dobou se na HitHit objevil projekt žádající o podporu, dokument o Internetových predátorech. Podpořil jsem ho a trpělivě čekal na předpremiéru. V pondělí, 2.12. se konala v kině Scala. Tušil jsem co čekat, i tak mě to překvapilo.

V prvé řadě bych chtěl vyzdvihnout přípravu, byla dokonalá. Pokoje, detaily včetně hraček. Dalším podstatným detailem byla denní doba, střídala se. Malý, ale podstatný detail. Samostatnou kapitolou bylo budování profilů z fotek hereček v dětství. Proč to všechno? Věrohodnost.

Zdokumentováno bylo několik fází: oslovení, chat, videohovor, výměna fotek a schůzka.

Z dokumentu mrazí, i když člověk ví, co se stane a bude dít, vždycky se najde něco co člověka překvapí. Měli by ho vidět rodiče i děti, i když to nebude pěkný pohled.

Odkaz na CSFD

Other Related Posts:

Výpis z rejstříků trestů elektronicky

Stejně si ho opatříte na Czech Pointu

Potřeboval jsem kvůli prověrce Výpis z rejstříku trestů. Kvůli epidemiologické situaci jsem chtěl využít možnosti Portálu občana. Dokument má člověk hned a buď si ho vytiskne nebo ho zrovna pošle datovou schránkou. Přihlásil jsem se (přes mojeID), zakliknul o...

18th Jan 2021

Ubiquiti UniFi Dream Machine

Aneb sbohem Turrisi

Vzhledem k tomu, že se blíží termín on-line výuky rozhodl jsem se pro dlouho odkládanou věc a to reset routeru Turris do továrního nastavení. Proč? Inu, po jedné aktualizaci jsem se nemohl router spravovat přes UI. Pořád jsem viděl Bad gateway. Po restartu, nekonečných aktu...

8th Apr 2020