Pro mě byla vždy jasná volba… v době kdy jsem přemýšlel na jakou vysokou školu se dám.

Své rozhodnutí bych určitě nezměnil. FIT@VUTBR se mi nelíbilo – nerad programuju a netrápí mě, že nebudu mít před jménem ing. V bakalářském studiu jsem absolvoval obor Informatika (B-IN) v navazujícím pak Aplikovaná informatika (N-AP). Ne, že by se mi na Informatice nelíbilo, nechtěl jsem jen absolvovat předmět MB008 (Algebra II) – ne kvůli algebře, ale jejímu přednášejícímu (doc. Polák).

Informatika není to vůbec snadný obor, matematika kam se jen člověk podívá. Na druhou stranu je třeba říct, že pořádný teoretický základ dá člověku mnoho ať už se bude věnovat sítím, kryptografii nebo programování. Aplikovaná informatika, obtížnost předmětů je nesrovnatelná, pokud však chcete jako já vyzobat předměty, které vám v budoucnu budou k užitku – zatím si to myslím – je to ideální obor. Zmínil bych několik předmětů na, které nikdy nezapomenu: IB005 (Formální jazyky a automaty – základní kurz jazyků a automatů, dělal mi trošku problémy ale je to informatická klasika.) IV054 (Kryptografie – hodiny a hodiny luštění šifer za kredity. Časově jeden z nejnáročnějších předmětů). MB005 (Základy matematiky – vysokoškolská matematika jak má být, málem jsem kvůli ní vyletěl ze studia. Nedám na ni dopustit. Největší dík patří Ondřeji Klímovi – výborný učitel!). PV210 (Analýza provozu – přínosnější předmět než sítové předměty za dobu studia. Musím, ale přiznat, že nějaké vstupní znalosti jsou potřeba. Díky tomuto předmětu jsem získal zajímavou diplomovou práci.) VV069 (Prezentační dovednosti – úžasný předmět pro ty, kteří mají trému, neví jak si připravit prezentaci. Opravdu Vás připraví na obhajobu.) c978 (Volejbal – absolvoval jsme jej každý semestr. Pokaždé skvělá parta a úžasné zápasy. Aneb cesta od začátečníků do výkonnostních s dvěma semestry plážového volejbalu.)

Other Related Posts:

Stage 1

System Exploiting

Bral jsem první volný termín, který byl k dispozici. Dorazil jsem včas, i tak už tam byla docela fronta, která se však rychle zkracovala. Všude plno dobrovolníků, kteří navigovali co a jak. Vyplnit Prohlášení, změřit teplotu, ověřit na seznamu a dostat číslo se dá za pár minut. N...

3rd Jun 2021

Turris MOX

Aneb modulární Turris

Protože jsem vlastníkem původního Turrisu i novější verze Omnia dostal jsem možnost podpořit i nejnověší projekt MOX. A čekal jsem, dlouho. Opravdu dlouho, až letos v červnu jsem se dočkal. Super Early Bird bylo defacto AP k Turrisu.

Nejdřív mě nemile překvapila absenc...

21st Jun 2019