Vlastním Turris, první generaci. A tohle je nástupce.

Už si nedokážu představit, že používám router s wifi z obchodu. Obzvlášť ne když vím víc o zranitelnostech a update politice výrobců.

Když CZ.NIC zveřejnil kampaň na podporu komerční verze tohoto routeru zajásal jsem a objednal. Aktualizace jsou důležité! K tomu navíc mám dvě WiFi karty (2.4 i 5GHz), 2x USB 3.0, SFP port a slot na SIM kartu. Musím zmínit i přehledné GUI s detailní možností konfigurace, co nejde v něm jde v CLI. Pokud navíc využíváte domácí automatizaci může být Omnia gateway těchto věcí. I tak se potýkám s drobnými problémy.

Očekávajíc větší spolupráci s uživatelem jsem se chtěl zapojit do sběru dat. Poté, co jsem zaškrtl příslušnou volbu ale data nechodila. Jaké bylo mé překvapení, že jsem ještě musel jednou povolit zmíněnou volbu v nastavení. Přijde mi to mírně „user unfriendly”. Jinak musím Ominii doporučit každému!

Je to výborná volba.

Other Related Posts:

Přednáška o bezpečnosti na Internetu

v mém rodném městě

Tak, jako se Internet mění každým dnem. I bezpečnost na Internetu se musí přizpůsobit. Níže najdete několik odkazů na užitečné zdroje, které se týkají bezpečnosti nebo ochrany soukromí na Internetu.

Aktuální informace z bezpečnosti

Seriál Postřehy z bezpečnosti, vychází ka...

1st Feb 2020