Nejsem zarytý fanoušek toho či onoho OS.

Používám jak Windows, tak Linux občas i MacOS. Co mě vedlo k myšlence nikdy si nic nepořídit s nakouslým jablíčkem? Dvě věci. Článek o rozebraném notebooku Apple s retina displayem a servisní zásah v práci. Při kontaminaci notebooku (jakékoli elektroniky) vodou je třeba co nejrychleji přístroj vypnout a vytáhnout baterii, aby nedošlo k oxidaci a tím i nevratnému poškození.

Jak ale chcete vyndat baterii když nejsou použity standartní šroubky (místo čtyř vrcholů mají tři), některé součásti jsou přilepené… Netvrdím, že se takové věci dají řešit doma. S trochou štěstí ano, nicméně v servise s počítači by Vám pomoct měli. Jak to mají udělat když jsou tam součásti napevno… a od sebe se jim spíš nechce.

IBM ThinkPad forever

Other Related Posts:

Costa del Sol

Slunečné pobřeží Andalusie

Volba padla letos opět na Španělsko, tentokrát na Andalusii. Přesněji na Pobřeží slunce, Costal del Sol. Hotel na pobřeží sliboval pěkný výhled a blízko na pláž, no trochu jsme se přepočítali. V čem?

Teplota vody

Nezdá se to, ale i když Vám na kameny svítí celý den t...

19th Jul 2019

Příspěvek ve sborníku

S prezentací

Dostal jsem možnost prezentovat na konferenci IS2 na téma Ransomware. Nebylo to jen o prezentaci, součástí byl i příspěvek ve sborníku. To byla novinka, nikdy jsem nic takové nepsal. Je to taková seminární práce, která doplňuje prezentaci.

Nakonec jsem prezentaci pojmenoval Jste př...

17th Aug 2021