Jaké to bude bez Androidu

Operátoři i Google ujištují, že majitelé telefonů a tabletů Huawei nepřijdou o přístup ke Google Play a Google aplikacím. Má to i své ale. Tím jsou aktualizace, ty po čase odříznou od aktualizací každého.

Mé zkušenosti s tabletem Huawei jsou takové, že asi rok jsou k dispozici aktualizace systému (ty jsou neméně důležité jako aktualizace aplikací). Samotné aktualizace aplikací jsou pak bez problémů dostupné, protože se jedná o poměrně nový Android (N, duben 2017). Aktualizace aplikací budou k dispozici tak dlouho, dokud to Google Play dovolí. Tato doba se těžko odhaduje, odhaduju to na minimálně 3 roky.

Pak nastává otázka jestli ten telefon pro jeho pomalost, design,… dřív nevyhodíte. A pak? Pak už Android mít nebudete, pokud budete chtít Huawei.
Dávám telefonům Huawei s Androidem rok, maximálně dva. Protože bez Androidu si facebook, WhatsUp, Instagram, twitter a další používané aplikace nenainstalujete (bude Vám chybět Google Play). Teda jde to vyřešit, nicméně tím obcházíte několik bezpečnostních mechanismů, které jsou tam z nějakého důvodu.

Other Related Posts:

Je to o důvěře

Je to o důvěře

Bezpečnost se bez ní neobejde

Proč? Můžete mít sebelepší nástroj, zařízení. Pokud nevěříte jeho výrobci, že je vše udeláno správně (může jít o kabeláž, testování, redundance,... najděte si to co je pro váš důležité) je to jen mrhání prostředky.

Před dvěma dny vyšel na lupa.cz rozhovor s novým...

4th Mar 2021

iPhone

Jak se přišel k jablečnému telefonu

Dřív bych to považoval za nemožné. Leč se tak stalo, koupil jsem si iPhone. Co mě k tomu vedlo? Aktualizace a zpomalení mého Androidu. Motorola při vydání modelu Moto E 2nd garantovala aktualizaci na následující verzi. Což znamenalo z 5.0 na 5.1, čímž se...

17th Sep 2018